Przejdź do treści

Oświata Zdrowotna i Promocja zdrowia

Długosiodło Grzybobranie 2018-09-09

zaproszenie_Dlugosiodlo 2018.pdf (1.9 MiB)

Kampania na temat grypy i jej zapobiegania

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w ramach Kampanii dotyczącej wiedzy na temat grypy i jej zapobiegania.
WHO od czterech lat  promuje szczepienia jako najskuteczniejszą formę przeciwdziałania grypie ogłaszając kampanie „Flu Awareness”. Działania edukacyjne podejmowane w ramach kampanii mają na celu zwracanie uwagi na znaczenie szczepień przeciwko grypie, przede wszystkim wśród osób z grup ryzyka, które obejmują między innymi: osoby starsze, kobiety w ciąży, dzieci, osoby z chorobami współistniejącymi gdzie szczególnie groźne jest wystąpienie poważnych powikłań w czasie choroby.
W tym roku w dniach 17-21 października 2016 r. odbywa się już czwarta ogólnoświatowa edycja kampanii. Głównym jej celem jest zwiększenie ilości szczepień przeciwko różnym postaciom grypy wśród Pracowników Służby Zdrowia, aby zapobiec wystąpieniu choroby oraz w celu ochrony pacjentów przed chorobą.
Ze względu na fakt, że w okresie jesienno-zimowym można zaobserwować zwiększoną zachorowalności na grypę, należy szczególnie pamiętać o szczepieniach ochronnych przeciw grypie.

Dni Spirometrii 2016

Powiatowa Stacja Sanitarno– Epidemiologiczna w Makowie Maz. informuje,  że w związku z trwającymi od 12 do 17 września Dniami Spirometrii 2016 wykonywane będą bezpłatne badania spirometryczne w ponad 245 poradniach na terenie całej Polski.

            Więcej informacji na temat obchodów Dni Spirometrii oraz lista placówek, które prowadzą bezpłatne badania w ramach akcji można znaleźć na stronie www.astma-alergia-pochp.pl